Slaugos ligoninės

Slaugos ligoninės

Slaugos ligoninės, kurios teikia pirminės stacionarinės palaikomojo gydymo ir slaugos bei paliatyviosios pagalbos paslaugas:

Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas: Tel: +370 (5) 219 5762, Rasų g. 4, Vilnius (Gailestingojo Jėzaus seserų kongregacija).

GEMMA: Tel: +370 (5) 219 5905, Bistryčios g. 13, LT-10321, Vilnius;

GSPC: Tel: +370 (5) 243 2303, Mokyklos g. 10, Grigiškės, Vilniaus m.sav.;

Šv. Roko ligoninė: Tel: +370 (5) 261 0102, Klinikų g. 2, Vilnius;

Vilkpėdės ligoninė: Tel: +370 (5) 233 9284, Vilkpėdės g. 3, LT-03151 Vilnius;

Mykolo Marcinkevičiaus ligoninė: Tel: +370 (5) 216 1952, Kauno g. 7, Vilnius.

Apie slaugą

Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos apima gydymo, slaugos, kitas minimalias sveikatos būklės palaikymo paslaugas/priemones bet kurio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, neįgaliesiems ir kitiems pacientams, kai yra aiški ligos diagnozė ir nereikalingas aktyvus gydymas bei kontraindikuotina medicininė reabilitacija. Pacientai į ASPĮ hospitalizuojami, kai nustatyta galutinė diagnozė ir nereikia tirti papildomai.

Paliatyviosios pagalbos paslaugos skiriamos ligoniams, sergantiems gyvenimą trumpinančia, nepagydoma, progresuojančia liga, kurios bent vienas iš nurodytų progresavimo požymių yra raštiškai gydytojų konsiliumo ar gydytojų konsultacinės komisijos patvirtintas medicininėje dokumentacijoje. Paliatyviosios pagalbos paslaugoms gauti ligonį siunčia gydantis gydytojas.

Slaugos paslaugos namuose

Slaugos paslaugos namuose – tai asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos pacientų namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų prieinamumą, tęstinumą, tenkinant paciento slaugos poreikius namų sąlygomis, skatinant paciento savirūpą bei gerinant paciento gyvenimo kokybę.

Teikdamas slaugos paslaugą namuose, slaugytojas atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu; paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams; atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), enterinį maitinimą ir kt.